Міністр освіти України Лілія Гриневич підписала наказ №1649, що скасовує у школах діяльність батьківських комітетів. Документ був підписаний 21 грудня 2017 року, що підтверджує відповідь МОН на запит громадського активіста Віталія Фурманюка.

Згідно з наказом, розпорядження від 2 червня 2004 року №440 «Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)» втрачає свою чинність.

Скасоване положення про батьківський комітет визначало, що він є підзвітним загальношкільним батьківським зборам.

Термін повноважень комітету – один рік (або ротація складу комітету проводиться щорічно на третину).

До складу комітету повинен був входити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер.

Комітет мав допомагати школі удосконалювати умови освітнього процесу, захищати законні права та інтереси учнів, організовувати та проводити загальношкільні заходи.

«Передбачаю, що багато педагогів та батьків критикуватимуть Лілію Михайлівну за це рішення, але вона зробила важливий та сміливий крок у боротьбі з корупцією та порушеннями прав у закладах освіти», – підкреслив Фурманюк.

«Саме рішеннями «батьківських комітетів» адміністрації закладів виправдовують збір необлікованих коштів, наймання охорони та навіть відрахування дітей із закладів», – стверджує активіст.

kor
olegelli
olegelli
pervomaysk
fp

КОММЕНТИРОВАТЬ

Войти с помощью: 
Введите ваш комментарий
Введите ваше имя