Команда Лиманскької правди поспілкувалася з начальником відділу освіти Лиманської районної державної адміністрації Валентиною Харламбовою.

Валентина Олександрівна поділилася з нами новими ідеями у змінені системи освіти, та розповіла про вже проведені цікаві заходи.

Кореспондент:  Добрий день, Валентина Олександрівна! Ми презентуємо інформаційний портал «Лиманська правда», нам цікаво все, що пов’язано з Лиманським районом. Зокрема, система освіти, як основа для формування суспільства.

Як Ви охарактеризуєте систему освіти в Лиманському районі? Разкажіть, будь ласка, як Ви відноситесь до реформи освіти?

Валентина Харламбова: Освіта в Лиманському районі займає одне із ключових місць, також як і в цілому по Украіні. Ми є активними учасниками тих змін, які сьогодні відбуваються в державі.

Саме освіта формує майбутнє Украіни, виховує майбутнє Украіни. На сьогодні ми крокуємо до децентралізації, до створення об’єднання громад. З другого півріччя 2017 го року створено три опорних навчальних заклади, на базі Курісівської школи, Першотравневого навчально-виховного комплексу-ліцея, також на базі Доброславського навчально-виховного комплексу-гімназії.

Це зроблено для того, щоб коли вже будуть громади, щоб вони мали у своєму осередкі опорну школу. Тобто принцип той, що один великий населений пункт об’єднує декілька населених пунктів, що в майбутньому створять центр громади. В цьому напрямку ми і працюємо.

Наступним етапом у нас буде заміна шкільних автобусів, заміна комп’ютерних класів. В Курісівській школі ми вже на сьогодні маємо модернізований комп’ютерний клас, залучення фахівців, оновлення кадрів. З цією метою був проведений конкурс «Вчитель року», де була представлена фінальна частина самого конкурсу, а також ярмарка педагогічних вакансій.

Маємо на меті створити на базі Курісівського оновленого інформаційного комунікативного класу лінгафонний клас, з залученням вчителів, які будуть там використовувати дистанційне навчання. Тому, що на сьогодні у нас є проблеми з викладанням іноземної мови, математики, інформатики. Якщо порівняти місто Одесу і села, то звісно є різниця.

Кореспондент: Зайшла мова про комп’ютерні класи, технології. Дійсно, зараз час прогресу, нових технологій. Скажіть, які ви проводите заходи для осучаснення вчителів?

Валентина Харламбова: Ми постійно приймаємо участь у всіх обласних проектах. Багато міжнародних проектів, до яких вчителі самі долучаються, відвідують семінари, проходять навчання, а потім методичні об’єднання збирають всіх вчителів району і в напрямках перенавчання працюють з кожним.

Кореспондент: Ми знаємо, що ви дуже багато робите для розвитку освіти в Лиманському районі. Ви дуже добра і творча людина, і відомо, що нещодавно відбувся масштабний проект. Розкажіть про нього.

Валентина Харламбова: Це українсько-естонський молодіжний проект «Молодий та підприємливий». Також у нас зараз працює волонтер з ООН, діти зараз мають змогу спілкуватися іноземною мовою з самим носієм мови. Ми відкрили безкоштовний гурток англійської мови. Не можу не розказати про наступний проект. Коли я ще була виконуючим обов’язки ми проводити літні іншомовні табори. Педагоги-волонтери прибули з Канади.

Кореспондент: Які в Вас плани на рік?

Валентина Харламбова: Ми плануємо ввести безкоштовне вивченя іноземних мов. Якщо ми отримаємо на це згоду. Це у нас в планах.

Також ми плануємо відкрити Молодіжний простір у Першотравневому. Держава нам допомогає і ми раді кожній копієчці, тому що все йде на благо дітей.

Останній рік я не бачу перешкод до розвитку: нас чують, підтримують.

Ми хочемо встановити вільні wi-fi мережі по всім школам Лиманського району. Це було б дуже зручно, як в роботі вчителям, так і дітям в навчанні.

Лиманська правда вдячна Харламбовій Валентині Олександрівні за сумлінну працю та за те, що відповіли на всі, цікаві для нас питання.

 

kor
olegelli
olegelli
pervomaysk
fp

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Правильно что даете материалы и на украинском, от интервью положительные впечатление, ВАлентина Александровна умница

  2. Валентина Харламбова — человек с большой буквы. Сразу видно, что человек на своём месте .

КОММЕНТИРОВАТЬ

Войти с помощью: 
Введите ваш комментарий
Введите ваше имя